Raamatukava

„Dokfilm surnutest“ kolmapäeval, 19. novembril kell 19.00 Ekraanis

In raamatukava on 18/11/2014 at 11:22

zombi1Zombie-filmid on ühed mu lemmikud, sest need annavad edasi inimeste ürgset hirmu surnute ees, kes tõusevad üles ja kõnnivad meie hulgas, veel hullem kui nad meid sööma tahavad hakata. Kuuludes õudusfilmide alamkategooriasse kerkib neid linateoseid vändates üles probleem, kuidas mitte olla labane. See viimane on ka põhjus, miks õudusžanr tekitab inimestes vastakaid emotsioone. Keskpärane tissipaar ja liigne tomatikastme kasutamine ei paku enam ammu heaoluühiskonna marinaadis laagerdunud snoobile seda hirmutunnet, millega saavad kindlasti hakkama „Silent Hill“ ja „Märtrid“.

zombi2Aga tagasi elavate surnute juurde. Alexandre O. Philippe’i käe all valminud 2014. aasta dokumentaalfilm püüab kaardistada zombie’de filme, raamatuid ja sellest välja arenenud subkultuuri. Filmis teevad kaasa ka George Romero ja Max Brooks. Kas filmi lõpuks selgub, mis on see, mis meelitab inimesi ikka jälle skepuleerima võitlusest elavate surnutega või elama igapäevaelu zombie’ina? Kui teada saate, ärge öelge.

zombi3zombiraamatLisalugemist PÖFFi kodulehelt ja filmi kodulehelt.

Linnaraamatukogust võite laenutada Max Brooksi raamatu „The zombie survival guide: complete protection from the living dead“, mis annab põhjaliku ülevaate sellest, kuidas kaitsta ennast ja oma lähedasi oodatava elavate surnute rünnaku eest.

Liis Pallon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: