Raamatukava

“David Bowie Is” esmaspäeval, 8. detsembril kell 19.00 kinos “Ekraan”

In raamatukava on 06/12/2014 at 15:48

dbfilmEi ole just päris tavapärane, et tehakse film kunstinäitusest. Samas ei saa üheski kontekstis tavaliseks nimetada ka David Bowiet, kelle arhiivide põhjal näitus koostatud on.

Film keskendub Londoni Victoria & Alberti muuseumi näitusele, mis on koosneb tähelepanuväärsest hulgast fotodest, kostüümidest ja muudest erakordsetest David Bowiega seotud esemetest. See on ainus näitus Victoria & Alberti muuseumi ajaloos, mis oli pidevalt välja müüdud. Nüüd on näitus asunud maailmaturneele läbi Toronto, Sao Paulo ja Berliini ning järgmisena ootab näitust Chicago moodsa kunsti muuseum 2015. aasta alguses.david7

Dokumentaal viib vaatajad teekonnale, kus pakuvad seltsi legendaarne Jaapani moedisainer Kansai Yamamoto, ansambli “Pulp” staar Jarvis Cocker ja paljud teised, et tuua meieni lood näitusel olevate esemete taustast. Filmis avaneb terve Bowie kunstiline karjäär alustades tema meeldejäävamatest muusikavideotest kuni päevikusissekanneteni.

david6Kuna David Bowie on popmuusika suurkuju ja uuendaja juba 1970ndatest, siis vähemalt tema nime on kuulnud kõik. Kes ei kuulu küll tema andunud fännide hulka, aga sooviks tema tegemistest kohe lühikest ülevaadet saada, siis Wikipeedias on olemas päris korralik artikkel.

Linnaraamatukogu muusikaosakonnas on saadaval raamat David Buckley “The complete guide to the music of David Bowie“.

Muusikust rääkides kohustuslik lisada ka üks pala ta külluslikust loomingust:

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: