Raamatukava

“Murdmatu” Cinamonis

In raamatukava on 04/02/2015 at 21:19

murdmatufilmKui filmi või raamatu reklaamlauseks on “Tõsielusündmustel põhinev!”, siis enamjaolt on mu esimene reaktsioon: “Phähh, kas autoritel — kirjanikel/stenaristidel — siis omal fantaasiat polegi!”. Aeg-ajal ma siiski selliselt reklaamitud asju loen ja/või vaatan ning kuna mu ootused on niivõrd mudas, siis ei pea ma ka pettuma, küll aga tuleb vahetevahel ette rõõmsaid üllatusi.

Seda filmi ei ole ma veel katsetanud, aga tutvustus kõlab:
Oscari võitja Angelina Jolie lavastatud “Murdmatu” (“Unbroken”, 2014) jutustab olümpiasportlasest ja sõjakangelasest Louis Zamperinist, kes koos kaasvõitlejatega elas teises maailmasõjas üle lennuõnnetuse ning 47 päeva päästeparvel keset Vaikset ookeani. Mehed pääsesid küll merelt, kuid langesid Jaapani sõjavangi ning kannatasid aastaid karmis vangilaagris. Laura Hillenbrandi ülipopulaarsel samanimelisel bestselleril põhinev film toob suurele ekraanile uskumatu ning inspireeriva tõestisündinud loo üliinimlikust visadusest.murdmaturaamat
“Murdmatu” peaosas kehastab Louis Zamperinit noor Briti näitleja Jack O’Connell, kaasa teevad ka Domhnall Gleeson, Jai Courtney, Garrett Hedlund jpt. Režissöör ja produtsent Angelina Jolie filmi stsenaariumi autoreiks on teiste seas ka kultuslikud filmitegijad vennad Ethan ja Joel Coen (Ei ole maad vanadele meestele, 2008) ning operaator üks Hollywoodi enimhinnatumaid ja legendaarsemaid kaameramehi Roger Deakins (Skyfall, 2012), kes on Oscarile kandideerinud koguni 11 korral.
Filmi tõlkis Piret Nukki.
Tegijate valik on küllalt huvitav ja see, et tõlkija on eraldi välja toodud, on mu meelest ka üks lootustandev märk, seda enam, et selle tõlkija kohta olen ma netis vaid kiidusõnu kohanud.

eertafgaanidevangLaura Hillenbrandi raamatuid meie raamatukogus pole, aga tutvuda saab tema kodulehega. Ja egas sõjamälestustest, olgu siis rohkem ilukirjanduslikumas vormis või pigem dokumentalistikasse kalduvatest, puudu tule. Kui minu käest teise maailmasõja aegse või järgse kohta kirjandust küsitakse, siis eesti autoritest on minu TOP 3 Juhan Peegli “Ma langesin esimesel sõjasuvel”, Arvi Korgi “Neli musketäri” ja Ants Eerti “Afgaanide vang”.

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: