Raamatukava

“Hellboy” teisipäeval, 3. märtsil kell 23.30 Kanal2-s

In raamatukava on 02/03/2015 at 08:16

hellboyposterKelle jaoks “oeh” ja kelle jaoks “hõissa”, aga sel nädalal on mitut puhku põhjust teleka ette potsatada neil, kellele meeldivad koomiksite põhjal tehtud filmid. TV3s on esmaspäeval kell 22.30 “Raudmees” (Iron Man) ja teisipäeval kell 23.30 “X-mehed” (X-Men). Jajah, samale sihtgrupile suunatud asjad on ikka ühel ajal.

hellboykassigaAegade edenedes olen ma üha enam hakanud koomiksitest lugu pidama — kui on hea lugu ja hea kunstnik, siis  võib koomiks olla midagi Asko Künnapi ideaalse raamatu kanti. “Hellboy” lugusid pole ma lugenud, aga kui koomiks annab alust sedasorti fännipiltidele, siis minus tekitab see küll uudishimu, et kunagi võiks proovida.

Hellboy-The-First-20-YearsMa olen hakanud aru saama, et koomiksite maailm on suurem kui ainult koomiksid. Tavapärase fännimudru — plakatid, T-särgid, eriväljaanded — kõrvale pakutakse n Hellboy fännidele ka spetsiaalset Hellboy sünnipäevaõlut. Ja ma ei saagi enam aru, kas filmid sinna juurde on filmitegijate tahe nende tegelastega filmi teha (kuigi selle filmi puhul ma kaldun seda uskuma, sest lavastaja Guillermo del Toro on ise selle koomiksi fänn) või on see kalkuleeritud arvestus fännide taskust veel mõned pennid kätte saada.

hellboy_by_denism79Film IMDBs.
Lavastaja Guillermo del Toro Wikis.
Koomiksi autor Mike Mignola Wikis, Mike Mignola kodulehekülg.
Kristiina Davidjantsi arvustus filmi järjele Eesti Päevalehes ja “Batmani” arvustus, kus on juttu ka teistest koomikikangelastest kinolinal, Sirbis.
Henryk Johan Novod filmist oma blogis.
Koomiksitest on kirjutanud Nuxx ja Trash.
Kuulujutud käivad, et tegema hakatakse ka kolmandat filmi.

Intervjuu Mike Mignolaga Wizard World Comic Con-il möödunud aastal:

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: