Raamatukava

„Salaühingud” kolmapäeval, 2. septembril kell 21.30 Tallinna TV-s

In raamatukava on 01/09/2015 at 18:03

salayhingud.FH9Tegemist on kolmejaolise dokumentaalsarjaga, mille esimest osa, mis rääkis põhiliselt templirüütlitest ja vabamüürlastest, eelmisel nädalal osaliselt nägema juhtusin. Võib ju loota, et edasi läheb sama huvitavalt.
Kava tutvustab nii : Nad hoiavad alati varju, on ülimalt salatsevad ja korraldavad iidseid rituaale. Nad mängivad meie igapäevaelus suuremat rolli, kui me aimatagi oskame. Dan Browni menuromaanid on nad jälle kõigi huviorbiiti tõstnud. Ajaloolane Marian Füssel otsib selles sarjas tõendeid ajaloo kõige kuulsamatest salaühingutest ja nendega seotud vandenõuteooriatest. 2. osa: Illuminaatide koodeks. Illuminaatide salaühing tegutses ainult kümme aastat ja keelustati 1785. aastal võimuahnete plaanide pärast. Kuid kuulujutud, et nad vargsi edasi tegutsevad, pole siiamaani kadunud. Saksamaa, 2013sala3

sala seest

Imdb.com-ist seda filmi ei leidnud, niiet tuleb endal hinne panna.

Marian Füssel on saksa ajaloolane, kes praegu õpetab Göttingeni ülikoolis.
Vaadata saab sarja ka Youtube’ist.

salaühingud 1Kui lööte ESTERi sõnaotsingusse „salaühingud” , saate sel teemal viis eestikeelset teost, mis tutvustavad ajaloo kurikuulsamaid salaühinguid, salaühingutete ajalugu, müüte ja tegelikkust nendega seoses. Märksõnaga „salaorganisatsioonid” saab tulemuse ka teistes keeltes.

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: