Raamatukava

„Väike prints” Cinamonis ja Ekraanis

In raamatukava on 07/12/2015 at 12:18

vaikeprintsfilmPole just palju inimesi, kes pole midagi kuulnud väikesest printsist. 1943. aastal Antoine de Saint-Exupéry sulest ilmunud „Väike prints” on prantsuse loetuim ja tõlgituim jutustus, mis on ilmunud enam kui 250 keeles. Prantslased hääletasid selle 20. sajandi parimaks prantsuse raamatuks.

Aegade jooksul on valminud„Väikese printsi” erinevaid filmiversioone, praegugi on lastel võimalus jälgida ETV2-s samanimelist multifilmi sarja.

Alates novembri lõpust on võimalik Eesti kinodes näha taas uut animatsiooni „Väike prints”. Selle loo peategelane on Väike Tüdruk, kelle ema teda süstemaatiliselt eriti täiskasvanulikuks maailmaks ette valmistab. See tähendab, et tuleb järgida ema antud päevaplaani, ei mingeid kõrvalekaldeid, sest ometigi peab ju laps õppima pääsema linna parimasse kooli. (Kas pole mitte väga aktuaalne teema ka meie ühiskonnas?) Ei mingit aega sõpradele ja inimsuhetele.

vaikeprintsraamatÕnneks teeb tüdrukuga sõprust nende ekstsenrtiline ja südamlik naaber Aviaator, kes tutvustab Väikesele Tüdrukule Väikese Printsi imepärast universumi, kus kõik on võimalik.

Suurepärane lugu jõulueelsesse aega, et mõelda järele, selle üle, mis tõeliselt tähtis ja mis on see, mille meie täiskasvanutena lastele ellu kaasa soovime anda. Võib kõlada klišeelikult, aga olen kindel, et koos veedetud õhtu küünlavalguse ja lugude saatel kaalub üles jõulueelse tormlemise ja kallite kingituste kuhjad. Tasub kodusest või raamatukogu riiulist „Väike prints” üles otsida.

IMDb-s on film saanud soliidsed 7,8 punkti.

“Postimehes” kirjutab filmist Esme Kassak.

Treiler:

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: