Raamatukava

“Hüvasti, mu kuninganna” teisipäeval, 29. märtsil kell 23.00 ETV2s

In raamatukava on 28/03/2016 at 10:43

huvastimukuningannaPrantsuse ja Hispaania ühisfilm Prantsuse revolutsioonist:

Berliini 62. filmifestivali avafilmiks olnud kirgliku draamafilmi tegevus toimub 18. sajandi lõpul Prantsuse revolutsiooni päevil, kui Prantsusmaa troonil istub kuningas Louis XVI, kes 1770. aastal oli naitunud Austria ertshertsoginna Marie Antoinette’iga. Filmi tegevus toimub Marie Antoinette’i noore teenijanna silmade läbi. Kuningannale raamatuid ette lugenud Sidonie Laborde meenutab 1789. aasta juulis toimunud hirmsat revolutsiooni ja igatseb kaunite möödunud aegade järele. Ajalooliste kostüümidraamade austajaile on linateose näol tegemist tõelise maiuspalaga, kus lisaks põnevatele sündmustele saab nautida ka kriitikute vaimustuse pälvinud kunstnikutööd – hingematvalt kauneid rokokoo stiilis koketseid komplekte. R: Benoit Jacquot. O: Diane Kruger, Léa Seydoux, Virginie Ledoyen, Xavier Beauvois.

marie-antoinetteAjalooriiulil on sel teemal raamatuid küll, aga see ajajärk ei ole mus eriti huvi äratanud ja seetõttu otsest lugemissoovitust anda ei oska. Ilukirjanduse poole pealt — Stefan Zweigi “Marie-Antoinette”. Ja kuigi Madis Kõivu “Filosoofipäev” toimub hoopis mujal ja muude tegelastega, siis ajastu on sama ja Prantsuse revolutsiooni kajad jõuavad ka Köningsbergi.

Tiina Sulg

  1. See film põhineb tegelikult Chantal Thomase raamatul “Les Adieux à la reine”, kuid seda pole eesti keelde tõlgitud. Kes inglise keelt jagab, võib toda tõlget lugeda, “Farewell, My Queen”, mulle meeldis.

  2. Aitäh täpsustamast!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: