Raamatukava

Prima Vista filmiprogramm Elektiteatris 2. ja 3. mail

In raamatukava on 29/04/2016 at 13:02

primavistaSeekordne kirjandusfestival Prima Vista kannab alapealkirja “Müstifiktsioon”. Elektriteater läheneb teemale läbi kirjaniku kuju ning toob ekraanile filmid, mille peategelased on kirjanikud. Kirjanik on lugeja jaoks omamoodi müstiline olend, kes loob teksti kaudu uut maailma. Kuid kes on see salapärane kirjanik teksti taga, kes kutsub lugejat kaasa reisima ning talle mõtteid vahendab? Millest ta tegelikult mõtleb? Mis talle rõõmu toob? Millise ängiga ta rinda pistab?

„Kordus” esmaspäeval, 2. mail kell 19.00

kordusfilmFilmi keskmes on kaks noormeest – Erik ja Phillip – kes unistavad kirjanikukarjäärist ning püüavad oma tekste avaldada. Phillipi raamat jõuabki lugejateni ning saavutab tohutu edu, kuid Eriku teos jääb sahtlisse. Paraku ei tule Phillip kuulsuse painetega toime ja satub vaimuhaiglasse. Tema kõrval püsivad toetajatena armastav neiu Kari ja endiselt oma unistuse poole püüdlev Erik.

Filmi pärjati 2006. aastal Karlovy Vary festivalil parima režissööri preemiaga ning esitati Norra ametlikuks Oscari kandidaadiks. Kinoõhtu juhatab sisse kirjanik Jim Ashilevi.

Filmist on kirjutatud Eesti Ekspressis.

„Tunnid” teisipäeval, 3. mail kell 19.00

tunnidfilmMichael Cunninghami samanimelisel romaanil põhinev linateos on pälvinud ohtralt kiidusõnu kriitikutelt ja pärjatud paljude auhindadega.

Kolmes ajastus elavad kolm naist ühel pealtnäha tavalisel päeval. 1920ndate Inglismaal kirjutab Virginia Woolf romaani “Proua Dalloway”. 1950ndate Los Angeleses loeb koduperenaine Laura Brown sedasama raamatut. Tänapäeva New Yorgis korraldab Clarissa Vaugh, hüüdnimega proua Dalloway, pidu oma kirjanikust sõbrale Richardile. Sellest päevast saab naiste elus märgiliste otsuste aeg, mil üheks saavad minevik, olevik ja tulevik. Oskuslikult erinevaid ajastuid ja tegelasi ühendav film toob meieni küsimused eluvalikutest ja igatsusest millegi seletamatu, kuid ometi niivõrd vajaliku järele. Kahe kirjaniku – tõelise Virginia Woolfi ja fiktsionaalse Richardi – inspiratsiooni- ja ängihetkedes lastakse kõnelda sellel, millest vaikimine mürgitab hinge.tunnidraamat

Kinoseansi juhatab sisse anglistika õppejõud Raili Marling.

Filmist on põhjalikult kirjutanud ajakirjas „Teater.Muusika.Kino” Kärt Hellerma.

Romaan on loomulikult Tartu Linnaraamatukogus saadaval ning Eesti Päevalehest võib lugeda romaaniarvustus Jüri Talvetilt.

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: