Raamatukava

„John Carter” esmaspäeval, 20. juunil kell 23.00 TV3-s

In raamatukava on 17/06/2016 at 13:15

carter plakatFilmi on siin blogis tutvustatud neli aastat tagasi, kui see jooksis kinodes. Filmi nimikangelane John Carter (Taylor Kitsch) on USA kodusõjast kurnatud endine kapten, kes satub seletamatult Marsile, kus ta leiab end keset tohututes mõõtmetes konflikti planeedi asukate ning lummava printsessi Dejah Thorise (Lynn Collins) vahel. Maailmas, mis on kokkuvarisemise äärel, leiab Carter uuesti endas kaduma läinud inimlikkuse ning mõistab peaegi, et kogu planeedi ning selle asukate kestmajäämine sõltub temast.

"JOHN CARTER"..Dejah Thoris (Lynn Collins) and John Carter (Lynn Collins)..Ph: Frank Connor..©2011 Disney. JOHN CARTER? ERB, Inc.

 

Ulmefilmid saavad üldiselt  harva imdb.com-s väga kõrgeid hindeid, seega 6.6 punkti peaks näitama täiesti arvestatava headusega filmi, eriti kui on ka kaks võitu ja 7 esitamist erinevatele filmiauhindadele. Film on valminud kahe Oscari võitja Andrew Stantoni (ta on ka üks stsenaristidest) käe all, need on ta, tõsi küll, saanud inimnäitlejateta Wall-E ja Kalapoeg Nemo eest.
Filmi aluseks on Edgar Rice Burroughs’i raamat „Marsi printsess” ja  selle järjed – peategelast kohtame ka raamatutes „Raevukas Carter” ja  “Sõjajumal Carter” ja võib olla veel mõnes, kus ta nimi pealkirjas ei esine, 1990. aastatel anti Burroughs’i välja süle ja seljaga. Teosed on olnud  inspiratsiooniallikaks lugematutele ulmekirjanikele ja filmitegijatele Ray Bradburyst ja Arthur C. Clarke´ist George Lucase ja James Cameronini.

Kaja Kleimann

.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: