Raamatukava

„Kon-Tiki” reedel, 4. novembril kell 21.40 ja pühapäeval 6. novembril kell 12.55 ETV-s

In raamatukava on 31/10/2016 at 12:38

kontikifilmParima võõrkeelse filmi Oscarile kandideerinud Norra seiklusfilmi ”Kon-Tiki” aluseks on kuulsa maadeuurija Thor Heyerdahli legendaarne Kon-Tiki ekspeditsioon, mille eesmärk oli tõestada, et Polüneesia võisid asustada Lõuna-Ameerika indiaanlased. 1947. aastal jälgis kogu maailm põnevusega hulljulge norraka ettevõtmist, kes võttis koos väikse kaaskonnaga ette reisi üle Vaikse ookeani, seilates õblukesel balsapuust parvel 101 päeva ja üle 8000 kilomeetri. Meeskond pidi kõvasti pingutama, et looduse stiihiate meelevallas ellu jääda. Riskantne ettevõtmine muutis nii maailma kui ka mehi, kes selles osalesid.

IMDb-s on film saanud 7,2 punkti.

kontikiraamatKindlasti soovitan lugeda Mathura põhjalikku artiklit Sirbis, mis räägib nii filmist kui raamatust. Sageli juhtub, et film ei ava kogu lugu nii hästi kui raamat, ja Mathura artkilist ilmeb, et nii ka antud filmi puhul. Seega tasub kindlasti läbi lugeda ka Thor Heyerdahli enda raamatut ekspeditsioonist.

reisidraamatLeidsin teemat uurides uudisnupu sellest, kuidas selle aasta algul proovis üks seltskond balsapuust parvedel Thor Heyerdahli kombel sama retke läbida. Kes nüüd teab, kas olid vanal ajal mehed kangemad või tabas seda seltskonda halb õnn, igatahes sattusid seekordsed seiklejad merehätta ja pidid abi kutsuma.

Kui nüüd veel põigata värvikirevasse reisilugude maailma, võiks ühe uuema reisiraamatuna soovitada „Suured reisid: rända maailma maalilisematel radadel”, milles on kirjeldatud 74 võrratut rännumarsruuti üle maailma.

Treiler:

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: