Raamatukava

„Armastus ja sidrunid” kolmapäeval, 25. jaanuaril ETV+-s

In raamatukava on 24/01/2017 at 12:41

sidrunidTänapäeva Rootsi filme meil väga sageli näha ei saa, selles mõttes võiks olla päris huvitav. Suurt kinokunsti ilmselt oodata mõtet ei ole, aga head meelelahutust loota võib ju ikka.

Kavas kirjutatakse: bestselleril põhinev mängufilm on ühtviisi vürtsitatud nii rikkaliku huumori, armastuse kui ka isuäratavate toidulõhnadega. Filmi peategelaseks on Rootsi väikelinnast pärit kahekümnendates Agnes,  kelle kutsumuseks on toiduvalmistamine ja osalemine kõrgklassi restorani töös. Paraku kaotab ta ootamatult oma töökoha ja põgeneb kuhjunud probleemide eest, mille hulka kuulub ka tema suhe eluvennast Tobiasega, turvalisse lapsepõlvekodusse. Just siis, kui mõnus argirutiin võtab tema üle võimust, saab Agnes telefonikõne, mis muudab tema elus nii mõndagi.
Oma unistuste püüdmisest rääkiva armastuskomöödia lavastanud Teresa Fabikule on see kolmas film. Tema loomingust peaks Eesti tele- ja kinopublikule olema  tuttav noortefilm „Ketšupiefekt” (2004). vaikesed-kollased-sidrunid
Kajsa Ingemarsson on  populaarne Rootsi kirjanik, kolumnist ja tõlkija, kelle kolme aastatel 2011-2014  eesti keelde tõlgitud raamatu enamus eksemplare on meie raamatukogus ikka veel välja laenutatud.
„Armastuse ja sidrunite” aluseks olev romaan „Väikesed kollased sidrunid” (2005) oli selle väljatulekuaastal Rootsi enim müüdud teos.
Ise olen ma lugenud ühte tema raamatut ja nagu siit selgub, eriline Ingemarssoni austaja ma ei ole.

saatuse-mang
Raamatukogust saab laenutada veel teoseid “Kõik sai alguse veest”  ja “Saatuse mäng”.  

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: