Raamatukava

“Bourne’i ülemvõim” neljapäeval, 9. märtsil kell 22.30 Kanal2-s

In raamatukava on 07/03/2017 at 11:25

Jason Bourne’i loojaks on 1927. aastal sündinud ameerika kirjanik Robert Ludlum. Käesoleva aasta mais möödub tema sünnist 90 aastat. Oma karjääri jooksul kirjutas Ludlum 27 romaani, mille hulka kuulub ka Bourne’i algne triloogia: “Bourne’i identiteet”, “Bourne’i ülemvõim” ja “Bourne’i ultimaatum”. Kuigi Robert Ludlum lahkus meie seast juba 2001. aastal, jätkab Jason Bourne oma seiklusi nii kirjanduses (Van Lustbaderi käe all) kui ka kinolinal.

Eesti keeles ilmus Bourne’i triloogia 1997., 1999. ja 2000. aastal. Suurele ekraanile jõudis see salaagent Matt Damoni kehastuses 2002. aastal filmis “Bourne’i identiteet” ning järgnevates selle sarja filmides 2004. ja 2007. aastal. 2012. aastal nägi ilmavalgust “Bourne’i pärand”, kus sedapuhku seikles Jeremy Renneri kehastatud agent Aaron Cross. Käesoleva aasta juulis on aga kinos võimalik kohtuda Jason Bourne’i endaga, taaskord Matt Damoni näol.

“Bourne’i ülemvõim” on sarja teine film, mis ajaliselt toimub kaks aastat pärast esimese filmi lõppu. Nii see film kui ka järgnevad põhinevad küll Ludlumi teostel, kuid liiga suuri sarnasusi ei maksa neist otsida. See aga ei tähenda, et film oleks vähem vaadatav ning ei eelda raamatu läbilugemist. Kõike toimuvat võib täiesti vabalt võtta kui järjekordset märuli-superagendi filmi.


Irina Möldre

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: