Raamatukava

“Liblikmees” kolmapäeval, 3. mail kell 22.15 Kanal11-s

In raamatukava on 03/05/2017 at 13:37

Edina Csüllögi 2015. aastal valminud filmi aluseks olevat 2000. aastal Friedebert Tuglase novellipreemiaga pärjatud “Liblikmeest” saab lugeda Mehis Heinsaare kogumikust “Vanameeste näppaja“, algselt ilmus ajakirjas “Looming” (1999, nr. 8, arhiiviviide).

Mehis Heinsaare loomingust on üsna palju kirjutad, Tartu Ülikooli Kirjastuselt ilmus koguni 2011. aastal Sven Vabari kokkupandud artiklikogumik “Luhtatulek : ekslemisi Mehis Heinsaare tihnikutes“. Mehis Heinsaarele pühendatud lehekülg, Mehis Heinsaar Wikis, üks ilus intervjuu.

Filmi kohta ma netis kammides eriti muljetamisi ei leidnud, vaid enne filmi valmissaamist oli hüüatus, et see on hea idee, katke uudisest: Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli vilistlase Edina Csüllögi filmiprojekt “Liblikmees” pälvis tunnustuse Vilniuses Baltic Pitching Forum filmiideede esitlusel ning pääseb edasi Clermont-Ferrand Rahvusvahelise Lühifilmide Festivali prestiižikale Euro Connection ideede esitlusele. Filmi koduleht.

Jutt ise oli kuidagi lummav ja võluv, noh nagu Heinsaare kirjutatu ikka tavaliselt on, filmiversiooni ei ole ma näinud, aga sellega, et see idee hea on, olen ma küll nõus :)

Laulab Edina Csüllög:

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: