Raamatukava

“Black Sabbath – The End of The End” neljapäeval, 28. septembril kell 19 Ekraanis

In raamatukava on 23/09/2017 at 14:47

Tutvustus: Kontsertfilm „Black Sabbath – The End of The End“ on metalmuusikale elu andnud legendaarse Black Sabbathi viimase ringreisi kroonika. 2017. aasta 4. veebruaril tormas Sabbath lavale oma kodulinnas Birminghamis, kus esitati ringreisi „The End“ viimane võidukas kontsert. See suurejooneline kontsert sulges peaaegu pool sajandit kestnud karjääri eesriide. Väljamüüdud kontsert oli bändi maailmatuuri kulminatsioon. Tuuri käigus esineti enam kui pooleteisele miljonile fännile. Alates bändi loomisest 1968. aastal on Black Sabbath loonud teedrajavat, heavy metalile aluse andnud muusikat ja mõjutab veel tänapäevalgi bände kõikjal maailmas. Film toob fännideni lähivaate emotsionaalselt laetud kontserdilt, kus esitati hitte nagu „Iron Man“, „Paranoid“, „War Pigs“ ja paljud teised. Ühine Sabbathiga ka stuudios, kus mängitakse ainulaadselt ja eksklusiivselt bändi lemmiklugusid, mis tuuril ei kõlanud ning heida intiimne pilk bändi sisemaailma: muusika, suhted ja tögamine, vaid asjaosalistele arusaadavad naljad. „Black Sabbath – The End of The End“ annab vaatajale võimaluse näha Black Sabbathi uskumatut luigelaulu oma silmaga. Vaid ühel õhtul 28. septembril näidatakse enam kui 1500 maailma kinos filmi eksklusiivset versiooni. Filmi režissööriks on Dick Carruthers („Led Zeppelin: Celebration Day“, „Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live“, Mumford & Sons Live From South Africa: Dust and Thunder”).

Ma ei ole kunagi olnud see must kass, aga ma tunnen teatud mõistmist ja sümpaatiat nende mustade kasside suhtes :) Ja kui Black Sabbathilt uusi plaate ei tulegi (Wiki), siis kaverdamiseks on kraami küllaga ja eks tribuutplaate ikka tuleb.

Meie raamatukogus on mitmeid Black Sabbathi plaate, DVD “Undead and alive“,  Ozzy Osbourne raamat “Mina olen Ozzy” ja venekeelne “Black Sabbath. Хеллоуин каждый день“. Ilukirjanduse riiulist soovitan lätlase Janis Jonevsi värskelt eesti keeles ilmunud raamatut “Jelgava 94”, kus küll Black Sabbathist vähe juttu, küll aga muust metal-muusikast, sedakordaja kuulaja ja fänni pilgu läbi. Katkend ja intervjuu Janis Jonevsiga “Värskes Rõhus“, intervjuu autoriga , lugemismuljed Loterii blogis ja Lugemissoovituste blogis. Ja lõppu võrokeelne seletus, mes tuu metalmuusiga om.

Tiina Sulg

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: