Raamatukava

“Blade Runner 2049” kinodes Ekraan, Cinamon ja Apollo Kino

In raamatukava on 09/10/2017 at 14:30

“Blade Runner 2049”, režissöör: Denis Villeneuve, osades: Ryan Gosling, Harrison Ford, Robin Wright, Dave Bautista, Ana de Armas, Jared Leto jt.

Tutvustus:
Oscarile nomineeritud režissöörilt Denis Villeneuve’ilt („Saabumine“) on valminud koostöös Alcon Entertainmentiga „Blade Runner 2049“, palavalt oodatud järg kultuslikule ulmefilmile „Blade Runner“. Teise osa lugu toimub 30 aastat pärast esimese filmi sündmusi. Uus blade runner (androidide jahtija) on LA politseinik K, kes avastab kaua varjul olnud saladuse, mis võib ühiskonna riismed veelgi suuremasse kaosesse paisata. K avastus sunnib teda otsima Rick Decardi, endist LA blade runner’it, kes on kolmkümmend aastat kadunud olnud.

Minu jaoks jääb „Blade Runner” lapsepõlve ja uuesti ma seda filmi vaadanud ei ole, kuigi võimalusi on olnud mitu. Õieti ma ei mäletagi suurt midagi sellest filmist. Mõned kuud tagasi lugesin läbi Philip K. Dicki raamatu „Blade Runner: Kas androidid unistavad elektrilammastest”, mille põhjal valmis ka 1982. aasta film. Pärast raamatu lugemist oli küll plaanis vaadata ka film uuesti üle, aga aeg kadus kuidagi väga kiiresti. Nii saingi ma üsna selge pilguga ja väga suuri võrdlusi esile manamata vaadata Denis Villeneuve’i filmi.

Film on hea, isegi väga hea. Oma osa on selles kindlasti näitlejatel, kes said hakkama lausa üle ootuste hästi. Minu jaoks tähendas see film aga eelkõige visuaalset võlukunsti. Sünge ja hallides toonides taust ning kõige selle kõrval värvivälgatused, mis viisid vaataja aina uutesse kõrgustesse. Lugu oli huvitav, üllatav, segadusse ajav, aga loo jutustamise viis – värvide, valguse ja varjude mäng – tundus kohati lausa hüpnotiseerivana.

Ning kõige muu kõrval suutis Villeneuve ikkagi jääda ka esimeses filmis ning raamatus kõlanud olulisemate küsimuste juurde: mida tähendab olla inimene? Kas inimene saab olla ainult see, kes sünnib siia ilma, või võib ka tehisintellektist areneda miski, mida saab selle nimega pärjata?

Paljud esimeses filmis vastuseta jäänud küsimused ei saa vastust ka selles linateoses. Kui keegi ootab märulit ja pööraseid võitlusstseene, siis ootama ta neid jääbki. Kui aga vaatajal on soov näha selle aasta üht visuaalselt võimsamat filmi, siis palun väga, „Blade Runner 2049” on just see, mida otsitakse!

Treiler:

Irina Möldre

 

  1. […] hinde peale teistkordset vaatamist. Hinne: ?/10 (vist 6.5/10) IMDB Rotten Tomatoes arvustused: Irina Möldre  Diana (Spoilerid) Mark Kermode – […]

  2. […] Zimmeri värskeim looming filmist “Blade Runner 2049”, millest hiljuti Irina Möldre siinsamas kirjutas. Hans Zimmeri muusikat saab muusikaosakonnast laenutada nii filmide taustal, […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: