Raamatukava

“Punane varblane” Cinamonis, Ekraanis ja Apollo kinos

In raamatukava on 08/04/2018 at 13:32

Tutvustus: Dominika Jegorova (Jennifer Lawrence) värvatakse vastu tahtmist “varblaseks”, Venemaa salateenistuse professionaalseks võrgutajaks. Dominika õpib kasutama oma keha relvana, võideldes ebainimliku väljaõppe kestel selle nimel, et säilitada seejuures midagigi endast. Leides ebaõiglase süsteemi küüsis oma sisemise jõu, saab tüdrukust üks programmi eeskujulikumaid ja ohtlikumaid õpilasi. Tema esimeseks sihtmärgiks määratakse Nate Nash (Joel Edgerton), USA saatkonnas töötav CIA agent, kelle ülesandeks on infiltreerumine Vene luuresüsteemi. Kaks noort agenti langevad veetluse ja reetmise keerisesse, mis seab ohtu nende karjääri, elu ja mõlema kodumaa julgeoleku. Kirgliku põnevusfilmi “Punane varblane” aluseks on endise CIA agendi Jason Matthewsi samanimeline menuromaan.

Film on saanud üsna hävitavaid hinnanguid (n Helen Schasmini arvustus “Jennifer Lawrence’i “Punane varblane” jätab külmaks nagu Siberi suvi“, pisult leebem, aga sisult sama on Liisi postitus Harrastuskriitikute blogis ), aga kui teil on just parasjagu tuju minna vaatama halba spioonikat, siis palun — siin see võimalus on.

Jason Matthewsi raamatut meie raamatukogus pole, aga on üks tore kirjatükk “Muljed raamatust “Red Sparrow””, kirjutas Marina Kaljurand ja selle soovituse peale raamatut ennast võib vast täitsa lugeda. Mingil ajal mulle meeldis üsna hästi spioonikaid lugeda ja tuntumate autorite (John le Carré, Ian Fleming, Robert Ludlum) kõrval on olnud mõnedki teised toredad lugemised (Jan Guillou,  Andy McNab Jack Higgins). Ja kindlasti ei tasu kinnisilmi mööda minna eesti autorite riiulist, Lembit Uustulndi spioonilood “Kiikhobune Antverpenist” ja “Ruutuemanda sündroom” on umbes samal tasemel kui piiritagusedki ning Tiit Aleksejevi raamatust “Valge kuningriik” on mul häguselt positiivsed mälestused. Praegu lugemstele tagasi vaadates on mu spioonilugemiste lemmik aga hoopis Dave Hutchinson ulmeline ja pisukese paroodiahõnguga “Euroopa sügis”. Siia lõppu sobib veel Peeter Helme väike artikkel “Väljamõeldise ja tõe piiril”, mille sissejutav lause on: “Salapära ja põnevus, eriti veel faktidega tembitult, garanteerib igal ajal lugejate huvi.”

Intervjuu raamatu autoriga ja raamatukatkeid:

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: