Raamatukava

„Aasia hullult rikkad” alates 19. oktoobrist Cinamonis, Ekraanis ja Apollo Kinos

In raamatukava on 15/10/2018 at 17:52

Tutvustus: Kevin Kwani üleilmsel bestselleril põhineva tänapäevase romantilise komöödia “Aasia hullult rikkad” lavastaja on John M. Chu (“Nüüd sa näed mind 2”). Lugu räägib newyorklasest Rachel Chust (Constance Wu), kes läheb oma kauaaegse poiss-sõbra Nick Youngiga (Henry Golding) mehe parima sõbra pulma Singapuri. Esmakordsest Aasia külastusest elevil ja Nicki perega kohtumise ees hirmu tundvale Rachelile saab ootamatult selgeks, et Nick pole oma elu tähtsamaid detaile paljastanud. Ta on nimelt riigi ühe rikkaima pere järeltulija ja ka enim ihaldatud poissmehi. Nicki kaaslasena saab Rachelist armukadedate peoloomade ja Nicki hukkamõistva ema (Michelle Yeoh) sihtmärk. Naljakas ja romantilises loos, millega vaatajad end samastada saavad, selgub peagi, et armastusest pöörasem on ainult perekond.

2013. aastal kirjutas Kevin Kwan raamatu, mis pidi tema kavatsuste kohaselt tooma tänapäeva Aasia ameeriklastele lähemale. Raamatut saatis erakordne edu, kirjutatud sai kaks järge ning käesoleva aasta augustis nägi ilmavalgust ka ekraniseering.
Võiks arvata, et raamatu põhjal tehtud filmil läks nii, nagu sellistel üllitistel tavapäraselt ikka kipub minema. Tehti film, mis polnud kuigi hea; raamatu fännid käisid asja kaemas ning väljendasid hiljem internetiavarustes oma nördimust; tasapisi vajus kogu asi unustusehõlma ja sellest räägiti edaspidi võimalikult vähe.
Mitte selle filmi puhul!!! „Aasia hullult rikkaid” võiks vist vabalt nimetada aasta suurüllatajaks. Keegi ei osanud oodata, et väikese eelarve ja läänes praktiliselt tundmatute näitlejatega film saavutab sellise tuntuse ning korjab kokku kriitikute kiidusõnu. Arvatavasti just väikeste ootuste tõttu poleks see film peaaegu et Eestisse jõudnudki.
Augustis uurisin, kas ja millal saaks hullult rikkaid aasialasi näha kohalikel kinolinadel. Tol hetkel vastati, et ega vist ei saagi. Nüüd on siis näha, mida populaarsus ja kriitikute ning publiku heakskiit teha suudab :)
Film jõuab kohe kohe meie vaatajate ette! Ega raamatut vist enam lugeda ei jõuagi ning saadaval on ta hetkel vaid inglise keeles. Loodetavasti jõuab asi millalgi ka selle loo eesti keelde tõlkimiseni. Kui juba film on nii hea, siis mõelge, milline lugemiselamus on selle aluseks olev raamat!

Trailer:

Irina Möldre

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: