Raamatukava

“Kedi” teisipäeval, 19. veebruaril ETV2-s kell 22.30 ja kordusena neljapäeval 21. veebruaril ETV2-s kell 23.20

In raamatukava on 19/02/2019 at 12:41

Tutvustus:

Türgi suurimas linnas Istanbulis elab sadu tuhandeid tänavakasse. Mõned on metsikud ja saavad ise hakkama, teised on aga taltsamad ning nende eest hoolitsevad inimesed. Ceyda Torun vestleb kohalike elanikega nende suhetest kassidega, kuid filmi keskmes on kassid ise. Kassid peegeldavad inimesi, pannes neid mõtisklema elu üle. Film ei jäta külmaks ühtki kassiarmastajat.

Vahel satub ette mõni film, mida oled nõus aina uuesti ja uuesti vaatama. Kedi on, vähemalt minu jaoks, kindlasti üks neist! Muidugi on see mõistetav, olen suur kasside austaja, ning nende soo esindajate tegemiste vaatamine kinolinal valmistas mulle suurt rõõmu. Nüüd jõuavad need tegusad kiisud siis ETV2 vahendusel ka teleriekraanidele ja seda vaatemängu ei tohiks nüüd küll keegi vahele jätta! Eriti juhul, kui nimetate ennast kassisõpradeks!

Kassid on ühed huvitavad olevused. Nad kõnnivad omapäi, aga ei ütle ära ka paarist paist ja mõnusast kõrvatagusest kratsimisest. Neile meeldib väljas luurata ja päikese käes ennast laiali laotada, toas soojemas kohas ennast kerra tõmmata, ronida peremehe või perenaise sülle just sel hetkel, kui kass ise seda soovib.

Tundub, et kassid on meeldinud ka kirjanikele. Luulet kassidest on kirjutanud nii T. S. Eliot kui ka Charles Bukowski, kusjuures esimese luulekogu „Old Possum’s Book of Practical Cats” on aluseks Andrew Lloyd Webberi muusikalile „Kassid”. Raamatuid kassidest on lademetes – alustades minu lapsepõlve suurest lemmikust „Miisust” (autoriks Annie M. G. Schmidt) ja lõpetades Harry Potteri raamatute kassiarmeega. Kassidest saab kirjutada, on kirjutatud, aga kindlasti on ka väga palju, mida veel kirjutada annaks. Miisudel tuleb lihtsalt silm peal hoida :)

Trailer:

Irina Möldre

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: