Raamatukava

“Koera kodutee” Tartu kinodes

In raamatukava on 28/02/2019 at 17:23

“Koera kodutee” jutustab südamliku loo koer Bella eepilisest 650 km pikast koduteest pärast seda, kui ta lahutatakse arstitudengist ja loomakliiniku vabatahtlikust, armastatud inimesest Lucasest. Sihikindlal rännakul puudutab Bella paljude elusid, alates orvust puumakutsikast kurva saatusega kodutu veteranini. Bella ainulaadne südikus ja usk toovad rõõmu ja lohutust kõigile, keda ta kohtab.

„Koera kodutee” puhul on tegemist järjekordse W. Bruce Cameroni raamatu ekraniseeringuga. Film jutustab meile loo sõprusest, ustavusest ja koera tõelisest armastusest oma omaniku vastu. See on lugu koerast, tema seiklustes ning ka inimestevahelistest suhetest.

Milline koeraomanik ei tahaks mõelda, et kui tema koer peaks kaduma, siis ta leiaks alati tee tema juurde. Või kes meist ei ole mõelnud mis toimub meie lemmiku peas? Kuigi lugu ise on küllaltki lihtne, kutsub ta esile mitmekülgseid emotsioone. Mulle kui vaatajale meeldis enim, et Bella annab teistele edasi seda armastust ja hoolivust, mida talle on õpetanud tema “ema Kass” ja omanik Lucas. Tegemist ei ole lõbusa teekonnaga koju — Bella kohtab oma teel tõelisi katsumusi: temast saab puumakutsika ema; kodutu ainuke sõber; ta põgeneb hundikarja eest (mitu korda) ja peaaegu leiab endale uue kodu gei-paari juures. Kuid lõpuks jõuab ta koju — oma inimese juurde.

Filmis on puudutatud ka erinevaid ühiskonna probleeme. On siin oma osa nii sõjaveteranide probleemidel kui ka kodutute elul.

Film sobib vaatamiseks ka nooremale vaatajaskonnale. See õpetab mitte alla andma, leidma sõpru, raskes olukorras mitte hüljata endast nõrgemaid, oskus võtta vastu otsuseid ja palju muud.

Filmi eelarve oli Hollywoodi kohta küllaltki väike ja see annab kohati tunda graafikas. Kuid operaatoritöö on seeeest väga hea. On lummavad vaated ameerika loodusele — mäed, rohelised metsad ja sinised järved

Raamatu tutvustus:

Armastatud raamatute „Koera elu mõte“ ja „Koera teekond“ autorilt. Lucas Ray suureks hämmastuseks ilmub mahajäetud hoonest välja imearmas kutsikas, kelle silmis on inimese tähelepanu kõige imelisem asi maailmas. Noormees võtab koera koju kaasa, olgugi et korteris, kus ta oma emaga elab, ei ole loomapidamine lubatud. Kutsikas, kes saab nimeks Bella, ei taipa küll kõikide mängude, näiteks mittehaukumise mõtet, ent tema ja Lucase vahel tekib kiiresti side. Koera peitmine naabrite eest muutub üha keerukamaks ja Lucas hakkab Bellat salaja veteranide ameti haiglasse tööle kaasa võtma. Seal pakub Bella rõõmu ja tröösti just neile, kes seda üle kõige vajavad. Ent kui loomapüüdja koera võõrandab ja varjupaika viib, sest Denveris on pitbullide pidamine keelatud, ei jää Lucasel üle muud kui koer senikauaks hoiukodusse saata, kuni ta olukorrale lahenduse leiab. Aga lahusolekust masenduses Bella ei kavatsegi oodata. Ta asub pealtnäha võimatule ja unustamatult seiklusrikkale teekonnale läbi Colorado metsiku looduse, et läbida nelisada miili, mis teda kodust ja Lucasest lahutavad. Ameerika kirjaniku W. Bruce Cameroni „Koera kodutee“ on südamlikult jutustatud haarav ja helge lugu vankumatust truudusest ja lõputust pühendumisest inimese ja tema lemmiklooma vahel. Cameroni varasemate teoste hulka kuuluvad eesti lugejatelegi tuttavad hinnatud menukid „Koera elu mõte“ ja selle järg „Koera teekond“

Marite Lõokene

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: