Raamatukava

“Zombieland 2: Topeltlask” praegu kinodes ja “Surnud ei sure” Elektriteatris

In raamatukava on 25/10/2019 at 15:28

Tutvustus: Kümme aastat pärast seda, kui “Tere tulemast Zombimaale” sai hitiks ja kultusfilmiks, tulid peaosatäitjad (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin ja Emma Stone), režissöör Ruben Fleischer (“Venom”) ja stsenaristid Rhett Reese ja Paul Wernick (“Deadpool”) kokku, et filmile järg teha.

Keset koomilist kaost, mis ulatub Valgest Majast riigi keskosani, tuleb neljal kangelasel seista vastamisi pärast esimest filmi arengu läbi teinud paljude uut liiki zombidega ja uute inimestest ellujäänutega. Kuid kõige keerulisem on neil tulla toime omaenda tüütu asendusperega.

Ma ei ole suur õudusfilmide vaataja. Tegelikult võiks isegi öelda, et õudusfilmid on need, mida kõige parema meelega üldse vaatamata jätan. Üheks suureks erandiks selles žanris on zombifilmid. Mulle ei ole nad alati meeldinud, pigem on tegu viimase paari aasta jooksul tekkinud eelistusega. Võib-olla on asi selles, et zombid on kaugelt nähtav ja äratuntav õudus, ei ole mingit ringi hiilimist ja psühholoogilist mudimist. Zombi kargab näkku ja midagi enamat ei pea ootama.

“Zombielandi” esimene film oli mõnus, koomiline, kuidagi lõõgastav. Sealt ei puudunud elavad surnud ega veri, aga filmi tempo ja meeleolu olid mulle sobivad. Tegelikult peaks selle vist üle vaatama – mul kipub filmide täpne tegevustik üsna kiiresti meelest minema. Soojenduseks soovitaks veel filmi „Rong Busanisse”, mis oli minu jaoks üks värskendavamaid ja üllatavamaid filme selles žanris. Olles harjunud aeglaselt vaaruvate ja ajusid pimesi otsivate zombidega, olid selle Lõuna-Korea filmi sprinter-zombid tõeliselt üllatavad!

Lisaks Zombielandi järjefilmile tasub silma peal hoida ja Elektriteatri kaval, sest sel on võimalus pilk peale visata Jim Jarmuschi uuele filmile „Surnud ei sure”. Ka see on zombifilm ja langeb koos “Zombielandiga” õuduskomöödiate hulka. Ei oska veel midagi täpsemat öelda, aga plaanin homme (26.10) õhtul seda vaatama minna.

Taustaks võib ka midagi lugeda. Isaac Marioni „Soojad kehad” oli üks kummalisemaid zombiraamatuid, mida ma lugenud olen. Žanriliselt langeks see zombiromantika alla, ja, jah, selline asi on tõesti olemas. Marioni raamatust on isegi film tehtud!

Mis oleks ühel oktoobrikuu õhtul veel parem kui ajud, vari ja natuke elavaid surnuid?!?

“Zombielandi” treiler:

“Surnud ei sure” treiler:

“Rong Busanisse” treiler:

Irina Möldre

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: