Raamatukava

Jõulukava IV — 26. detsember (“Alice Imedemaal” ja “Suur ja kõikvõimas OZ”)

In raamatukava on 24/12/2019 at 17:30

“Alice Imedemaal” TV3 26.12.2019 kell 12.05

Tutvustus: Tim Burton ja Walt Disney Pictures toovad vaatajani 3D maagilise loo 19. aastasest Alice´ist, kes naaseb jäneseurgu, kuhu ta noore tüdrukuna sattus ning kohtub oma lapsepõlve sõpradega: Märtsijänes, Tweedledee ja Tweedledum, Unehiir, Irvik Kass, ja muidugi Kübarsepp. Alice asub teekonnale, et leida oma tõeline saatus ja teha lõpp Punase Kuninganna terrori-valitsusele.

Miks jäi silma?: Kas on väga hull, kui tunnistan, et ma pole kunagi lugenud raamatut, mis on mõningal määral selle filmi aluseks. Pole olnud aega ega tahtmist. Aga mida mulle meeldib teha, on Tim Burtoni filmide vaatamine! Ta on üks kummalisemaid režissööre, aga tema filmid ja stiil tõesti meeldivad mulle. Ma pole vist näinud ühtegi Burtoni linateost, mis mulle poloeks meeldinud. Loodame, et Alice pole erand!

“Suur ja kõikvõimas OZ” TV3 26.12.2019 kell 16.15

Tutvustus: Sam Raimi on loonud ääretult köitva ja suurejoonelise kogupere muinasjutufilmi, mis räägib kirjanik L. Frank Baumi poolt loodud armastatud tegelase Võlur Oz’i saamisloo. Kansase osariigi väikeses rändtsirkuses töötab kaheldava südametunnistusega mustkunstnik Oscar Diggs (James Franco). Oma järjekordsete pahanduste tagajärgede eest põgenedes lennutab maagiline keeristorm Oscari õhupalliga muinasjutumaailma nimega Oz. Saabudes arvab ta, et on leidnud jackpoti – rikkus, kuulsus ja kuningatroon justkui kukuvad talle sülle. Oscar, kelle hüüdnimeks samuti Oz, kohtub aga kolme nõiaga – Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) ja Gelinda (Michelle Williams) – kes sugugi ei usu, et tegu on suure Võluriga, keda kogu kergeusklik kuningriik oodanud on. Sattunud soovimatult silmitsi eepiliste probleemidega, mis Ozi kuningriiki ja tema asukaid varitsevad, peab Oscar nüüd välja selgitama, kes on tegelikult head ja kes pahad, enne kui on liiga hilja. Et päästa kuningriik kurjade jõudude käest, peab Oscar oma “võlurivõimed” proovile panema, kuid seda hoopis läbi illusiooni ja tehnilise leidlikkuse, kuni Oscarist saabki Suur ja Kõikvõimas Võlur Oz.

Miks jäi silma?: Millalgi selle aasta jooksul vaatasin ära 1939. aasta Võlur Oz’i ekraniseeringu, kus peaosa mängis Judy Garland. See oli üks äärmiselt imelik film, eriti stseenid, kus võlumaa erinevad tegelased laulavad. Väga psühhedeelne ja värvikirev oli see kõik!

Raamatu lugemiseni ma veel jõudnud pole, aga Võlur Oz’i saamislugu kõlab huvitavalt ja kindlasti väärib vaatamist.

Irina Möldre

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: