Raamatukava

„Imepärane lugu fakiirist, kes jäi kinni Ikea kappi” laupäeval, 25. jaanuaril kell 22:35 ETV-s ja laupäeval, 1. veebruaril kell 11:50 ETV2-s ning „Fakiiri imepärane reis” esmaspäeval, 3. veebruaril kell 02:00 TV3-s

In raamatukava on 24/01/2020 at 13:57

Seda filmi saab vaadata päris mitmel korral, erinevatelt kanalitelt ja erineva nimega.

Filmitutvustus telekavas: Pärast ema surma sõidab tänavafakiir Aja Prantsusmaale otsima isa, keda ta pole kunagi näinud. Kohe peale kohalejõudmist luhtuvad kõik ta plaanid. Ekstsentrilise taksojuhiga juhtunud arusaamatuse tõttu leiab ta end väljaspool Pariisi asuvast IKEA kauplusest, kus armub Mariesse, kaunisse prantsuse juurtega ameeriklannasse.

Film põhineb Romain Puértolas’ bestselleril “Imepärane lugu fakiirist, kes jäi kinni Ikea kappi“.

Ma ei ole küll filmi näinud, kuid Postimehes ilmunud arvustuse põhjal tundub, et see erineb siiski olulisel määral raamatu sisust. Esiteks juba põhjus, miks Ajatashatru Lavash Pariisi satub. Raamatus on selleks soov osta IKEA kataloogist pärit Rootsi männipuidust fakiirivoodi Kisifrötsipik, mida ta soovib oma kodumaal kasumiga maha ärida. Ta on petisest fakiir, kellel oli päris keeruline lapsepõlv, sest ema suri sünnitusel ja isa andis ta lihtsalt ära. Filmis on reisimise ajendiks hoopis soov oma ema ja isa kokku viia, isegi kui ema sureb enne reisi.

Siiski, ühel või teisel ajendil, satub Ajatashatru Lavash Patel (raamatus on häälduseks pakutud näiteks Ajarattast Uur või Asjata Sa Truu) Prantsusmaal IKEA kappi, kust saab alguse ta uskumatu reis läbi Euroopa ja jõuab isegi Liibüasse. Sellel reisil kohtab ta nii häid kui veidi halvemaid tegelasi ning tutvub oma eluarmastuste Mariega.

Soovitan kindlasti läbi lugeda filmi aluseks oleva raamat, sest ühe noore (liba)fakiiri eneseareng selles hullumeelses segaduses on väga muhedalt ja ladusalt kirja pandud. Samas ei ole see kõik muutunud üksnes farsiks, vaid oskuslikult on käsitletud ka tõsisemaid teemasid nagu immigratsioon ja inimestega salakaubitsemine. Lõpp on siiski õnnelik nagu õigele muinasjutule ja India filmile kohane.

Raamatust on kirjutatud ka näiteks siin.

Kui aga tekib soov ise midagi vahvat IKEA mööblist meisterdada, siis võite julgelt seada oma sammud raamatukokku, kus on võimalik laenata raamat „Reinventing Ikea : 70 DIY projects to transform IKEA essentials”. Kahjuks seal sees küll naelvoodit ei ole, kuid midagi toredat kodu kaunistama ikka leiab.

Filmi treiler:

Klaari Tamm

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: