Raamatukava

“Tarzani legend” pühapäeval, 19. aprillil kell 22.50 Kanal2-s

In raamatukava on 17/04/2020 at 08:32

Ega ma selle filmi vaatamist lausa ei soovita, aga kui on ajaülejääke ja suurt targemat teha pole, siis uudishimu pärast võib vaadata küll.

Seiklus-põnevik, osades Alexander Skarsgård (John Clayton / Tarzan), Christoph Waltz (Leon Rom), Samuel L. Jackson (George Washington Williams), Margot Robbie (Jane Clayton), lavastaja David Yates. Film IMDb-s.

Ma ei teagi, kelle kapsaaeda ma neid kive peaks pilduma hakkama, et sest filmist mu meelest head filmi ei saanud. Mõned väiksemad lähevad näitlejatele — olgugi, et tegu on toredate ja andekate näitlejatega, siis siin filmis on kõik kuidagi puised ja kandilised või pabernuklikud. Suuremad lähevad lavastajale — tal on selline raskekahurvägi käes, kõik on maailma erinevatest otstest pärit  ja selle asemel, et sellest sünergiat tekitada, jäetakse igaüks suht juhendamata ja omapead. Kõige suuremad lähevad stsenaristidele — see lugu sellisena minu meelest filmina ei toimi (küll aga leidsin ma end mõttelt, et kehva filmi asemel oleks sellest loost päris hea koomiksi saanud). Ja siis mõned arvutijoonistajatele — digidžungel ja kärts-mürts on ebausutavad ja multifilmilikud. Et vaadake siis ise, kas teil tekib tahtmine kiva loopima hakata.

Filmi kohta on arvamust avaldanud Margit Adorf Eesti Päevalehes “Tarzan pakub romantilist silmailu“, Mariliis Peterson ERRi lehel “Meeleheitlikud katsetused 3D-efektiga“, Mart Raun Äripäevas “The Legend of Tarzan – Tarzani legend (2016)“, Diana Nähtud-nägemata blogis “Tarzani legend“.

Ega ma raamatut just ka nii väga ei soovita, aga meelde tuletada, et see olemas on, tahaksin küll :) Raamatukogus on terve pikk rivi Edgar Rice Burroughsi kirjutatud Tarzani-lugusid (“Tarzan”, “Tarzan – ahvide kasvandik”, “Tarzan – džunglivalitseja”, “Tarzan ja võõrleegion”, “Tarzan ja hullumeelne”, “Tarzan ja kadunud impeerium”, “Tarzan ja keelatud linn”, “Tarzan ja Kuldlõvi”, “Tarzan ja kullalinn”, “Tarzan ja leopardinimesed”, “Tarzan ja lõvi-inimene”, “Tarzan ja Opari kalliskivid”, “Tarzan ja sipelginimesed”, “Tarzan Pellucidaris”, “Tarzani džunglijutud”, “Tarzani metsikud sõbrad”, “Tarzani otsingud Stella”, “Tarzani poeg”, “Tarzani tagasitulek”, “Tarzani tagasitulek. Tarzani loomad”, “Võidutsev Tarzan”, “Võimas Tarzan”, “Võitmatu Tarzan”, “Kättesaamatu Tarzan”, “Kohutav Tarzan”), viimasel ajal need eriti laenutamist ei leia, aga raamatute välimusest on näha, et kunagi on neid üsna hooga loetud. Olgu selle raamatu headusega nagu on (mitutsugu arvamisi on leida n Ulmekirjanduse Baasist), Tarzani tegelaskuju elab igatahes jõudsalt edasi, olgu kodumaiste näidetena Toomas Raudami „Tarzani seiklused Tallinnas” või Periskopi „Tarzan Tallinnas laulupidul” või Contra luulekogu “Tarczan”.

Kolasin juutuubis, vaatasin filmi-intervjuusid ja noppisin välja minu jaoks kõige lõbusama katke:

 

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: