Raamatukava

“Plekktrummi raamatud” teisipäeva õhtuti kell 21.30 ETV2s

In raamatukava on 30/11/2020 at 17:45

6-osaline erisaadete sari “Plekktrummi raamatud” on pühendatud raamatutele ja lugemisele ning avab kirjanduse kaudu inimeseks olemist ja ajatuid elulisi teemasid. Iga saade keskendub ühele aktuaalsele teemale, mille aluseks on väärt teosed eesti kirjandusest, värsketest tõlkeraamatutest või esseistikast. Saatekülalistega vestleb Joonas Hellerma.

Saate esimene osa on eetris 1. detsembril ja avasaate keskmes on piibel kui kirjanduse tüvitekst. Milline koht on piiblil eesti kultuuri ja kirjanduse tüvitekstina ning millistele kaasaja küsimustele tasub piiblist otsida vastuseid? Praegu Eestis üldkasutatav piiblitõlge on sulam eri aegadel tõlgitud osadest. Uus terviklik tõlge peaks valmima alles 19 aasta pärast eestikeelse piibli 300. aastapäevaks. Piibli tõlkimisest, lugemisest ja tsiteerimisest kõnelevad teoloog ning piiblitõlkija Toomas Paul, kirjanik Tõnu Õnnepalu, teoloog ja tõlkija Anu Põldsam ning jurist Heili Sepp.  Toimetajad Hedi Rosma ja Johanna Ross, režissöör Erle Veber.

Muidugi saab Piilbli huvi korral raamatukogust, aga piibel.net pakub ka wõrgu kaudu lugemist (seal on 1968. ja 1997. aasta trükid ja 2018. aasta proovitrükk).

Teises saates arutletakse armastuse ja suhete üle kirjanduse suurteostes, edasiste saadete teemad on veel saladuses. Et ootame siis huvitavaid teemasid ja säravaid vestlejaid ja tegijatele jaksu ning et “Plekktrummi raamatud” kunagi veel järgmise satsiga ka tuleks.

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: