Raamatukava

“Greta Thunbergi lugu” Elektriteatris reedeti (4., 11., 18. dets. kell 18.00)

In raamatukava on 02/12/2020 at 11:32

Dokumentaalfilm inspireerivast Rootsi tüdrukust, kes tuletab ikka ja jälle meelde, et keskkonnakaitse osas tuleb midagi tõsisemalt ette võtta ja me kõik peaksime sel teemal rohkem õppima, uurima, järeldusi tegema ja keskkonnasõbralikemaid otsuseid tegema.

Kliimaaktivisti Greta Thunbergi lugu, mis on vormitud läbi kaasahaaravate ja mitte kunagi varem ilmavalgust näinud kaadrite Rootsi režissööri Nathan Grossmanni intiimseks dokumentaalfilmiks. 2018. aastal alustas tollal 15-aastane Thunberg tähelendu aktivistina koolistreigiga Rootsi parlamendihoone juures, mille eesmärk oli tõmmata tähelepanu kliimamuutustele. Režissöör jälgib Greta – Aspergeri sündroomiga häbeliku teismelise tüdruku – teekonda ning mõju kogu maailmale. Film kulmineerub Greta palju kriitikat pälvinud purjereisiga üle Atlandi ookeani New Yorki, kus ta astus üles läbi aegade noorima esinejana ÜRO kliimameetmete tippkohtumisel. Rootsi 2020, režissöör Nathan Grossman.

Greta Thundbergi TEDxi kõne:

Greta Thunbergi kõne kliimakonverentsil:

2020. aastal ilmus eesti keeles Greta ja tema vanemate raamat “Meie maja on leekides : stseenid ühest perest kliimakriisi keerises“, 2019. aastal Zoë Tuckeri ja Zoe Persico lasteraamat “Greta ja hiiglased : inspireeritud Greta Thunbergist ja tema püüdlusest päästa maailm” ning 2020. aastal Anna-Lisa Aaviku bakalaureusetöö “Noorte aktivism globaalses poliitikas: Greta Thunbergi näitel“. Keskkonnateemalistest raamatutest on vast üks tuntumaid Epp Petrone “Roheliseks kasvamine“, sealt on hea edasi minna.

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: