Raamatukava

“Miks me loomingulised oleme?” teisipäeval, 15. märtsil kell 22.00 ja neljapäeval, 17. märtsil kell 23.35 ETV2-s

In raamatukava on 14/03/2022 at 14:25

Mis on loomingulisus ja miks mõned inimesed on loovamad kui teised?

Seekordne dokfilmi soovitus ei ole seotud küll ühegi konkreetse raamatuga, aga samas võib öelda, et see on kaudselt seotud kõikide raamatutega maailmas.

Saksa filmitegija Hermann Vaske käis 30 aastat kaameraga mööda maailma ja küsis kuulsatelt loovisikutelt ainult seda, miks nad on loovad. Nagu arvata, saab režissöör sama palju erinevaid vastuseid, kui on erinevaid vastajaid. Tema intervjueeritavate hulgas on David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, David Lynch, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Stephen Hawking, Dalai Lama, Marina Abramović, Vivienne Westwood, Takeshi Kitano ja paljud teised, kes kõik olid sellele pealtnäha naiivsele ning rumalale küsimusele vastates raskustes.

Lisalugemiseks on väga sobiv Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi blogis ilmunud vestlusring teemal „Looming päästab maailma”.

Raske on teha valikut teha filmis intervjueeritavate esinduslikust rivist, kuid lähtudes isiklikest eelistustest, lisan ühe video Björkilt, kes on loominguline nii muusiku kui näitlejana.

Anu Amor-Narits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: