Raamatukava

“Erik Kivisüda” Tartu kinodes

In raamatukava on 07/12/2022 at 18:55

Eesti oma uusi lastefilme ei jõua kinolinle just liiga tihti. Aga nüüd on see käes — kinodes on Ilmar Raagi lastefilm “Erik Kivisüda”.

Filmi tutvustustekst on selline: 11-aastasel Erikul on kivist süda. Teda ei häiri, et ta vanematel pole tema jaoks aega, et tal pole ühtegi sõpra või et ta peab kolima vanatädi Brunhilda pärandatud majja, mis näeb välja nagu tondil oss. Uues majas avastab Erik, et seal elab veel üks perekond, temavanune Maria oma isaga, kelle Eriku vanemad kavatsevad välja visata. Maria teatab Erikule, et tal on salaplaan, kuidas Eriku perekonda majast minema ajada. Tegelikult soovib ta üles leida oma kadunud ema, kes neid väljatõstmise eest kaitseks. Kahekesi satuvad nad muinasjutulisele teekonnale Kahevahelmaailma ning Erik avastab, kui raske on kivist südamega tegelikult elada. Režissöör Ilmar Raag, stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis, osades Herman Avandi, Florin Gussak, Juhan Ulfsak, Jules Werner, Ronald Pelin, Nickel Bösenberg, Hendrik Toompere Jr., Kristjan Sarv, Norbert Rutili, Nero Urke, Andres Lepik, Renars Kaupers, Laura Peterson-Aardam. 

Film on inspireeritud Sass Henno lasteraamatust “Mereröövlimäng“, aga stsenaristid kirjutasid filmiloo veel kord ümber ja poodides juba on  ja küll ka varsti raamatukokku jõuab Andris Feldmanise ja Livia Ulmani “Erik Kivisüda”.

Filmist kirjutas Kristi Helme Eesti Päevalehes “„Erik Kivisüda“. Kuidas minna eluga edasi, kui valu ei luba?” ja Kaspar Viilup ERRi lehel ““Erik Kivisüda” ehmatab lapsed ja vanemad nii ära, et nad lihtsalt peavad sellest rääkima“. Postimehe lehel käis Ilmar Raag pikemalt rääkimas, kuidas seda filmi tehti ja mis mõtted tal seda filmi tehes olid.

Sass Henno “Mereröövlimäng” loeti 2009. ette järjejutuna, ERRi arhiivis on see täitsa olemas. 2011. aastal tegi Tõnn Sikk “Mereröövlimängu” põhjal oma koolitöö-lühifilmi.

Filmi treiler:

Tunnusmuusika:

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: