Raamatukava

“Zorro mask” reedel, 31. märtsil kell 22.30 ETV2-s

In raamatukava on 27/03/2023 at 18:31

Kuidas panna inimest end tundma vanana? Üks võimalus on kuulutada tema noorpõlveaegne, küll profilt tehtud, aga ikkagi suht suvaline meelelahutusfilm kinoklassikaks :D

Filmi tutvustus: Seiklusmärulis näeme koguni kahte musta maski taha varjunud mõõgaga vehkivat ja piitsa plaksutavat Zorrot, kes võitleb alati ülekohtu ja türannide vastu. Verivaenlane Montero on tapnud Anthony Hopkinsi kehastatud vana Zorro naise, röövinud tema tütre ja mehe enda 20 aastaks vangikongi heitnud. Kui Zorrol viimaks põgeneda õnnestub, õpetab ta vehklejana ja hiilgava ratsanikuna välja oma mantlipärija (Antonio Banderas), kes hakkab Montero jälgi ajama. Tuleb välja, et kaunitariks sirgunud Elena (Catherine Zeta-Jones) on Montero poolt lapsendatud ja peab meest oma isaks.

Zorro on kirjanduses, koomiksites ja kinolinal seigelnud juba üle sajandi, alates 1919. aastast, mil Johnston McCulley avaldas esimese Zorro-raamatu. Raamatu täisversiooni meil Tartu Linnaraamatukogus pakkuda ei ole, aga on lühendatud variant “El Zorro” hispaania keele õppijatele, lühendatud “The mark of Zorro” inglise keele õppijatele ning Tšiili kirjaniku Isabel Allende tõlgendus vene keelde tõlgituna: “Зорро. Рождение легенды“.

Ja siis ma mängisin natuke AI-ga ja palusin arvutil Zorro pilte joonistada. Üks sats tuli täitsa vahva:

Laul tuleb küll ühest teisest filmist, aga eks te Prima Vista ajal näe, miks see laul :)

Tiina Sulg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: