Raamatukava

„Kadunud” pühapäeval, 19. märtsil kell 23.55 kanalil Duo 5

In raamatukava on 16/03/2023 at 10:27

Hmm, kas meil on mingi David Fincheri blokk filmiblogis? Mõne aja eest kirjutasin esmakordselt tema „Kaklusklubist”, mis selleks ajaks juba klassikaks saanud, ja nüüd avastan, et ka „Kadunud”on meil täiesti kajastamata, kuigi ka see valmis juba 2014. aastal. (Bloki jutt on muidugi nali, “Lohetätoveeringuga tüdruk” ja “Seitse” on kenasti kajastatud. )

Kuigi paljud on filmi kahtlemata juba näinud, väärib see igal juhul esiletõstmist, sest vaatajate hinne imdb.com´is on 8,1 ja see on võitnud 64 ja nomineeritud kolm korda rohkematele auhindadele, sealhulgas Rosamund Pike Amy eest naispeaosa Oscarile.

Film põhineb Gillian Flynni samanimelisel ülemaailmsel bestselleril ja stsenaariumi kirjutas autor ise, küllap seepärast järgib film romaani üsna täpselt. Ent kuigi süžee on sama, on raamatus siiski suurem võimalus inimeste mõtteid edasi anda ja seega ka elamus hoopis teistsugune.

Niisiis on meil tegemist Nicki (Ben Affleck) ja Amyga, paariga, kes on abiellunud suurest armastusest ja olnud koos viis aastat, ent pulma-aastapäeva hommikul mehele pannkooke praadinud Amy kaob päeva jooksul jäljetult. Uurimise käigus selgub, et abielu polnudki nii pilvitu ja kõigi meeli täidab küsimus, kas ehk Nick ise oma naist ei tapnud?
Lugu on täis ootamatuid pöördeid ja väga põnev.

Film on raamatukogus ka DVD-l, kuid seda saab vaadata ainult kohapeal.
Lugeda saab raamatut nii eesti keeles  kui ka inglise keeles .
Samalt autorilt saab lugeda veel raamatuid „Paha paik” ja „Lõikepind” .

Kaja Kleimann

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: